Діагностика

Запорука успішного лікування зубів - якісна діагностика, а також правильно поставлений діагноз. Як правило, діагностика в нашій клініці починається з простого обстеження. Наш лікар оглядає ротову порожнину, визначає стан зубної емалі, ясен, слизової порожнини рота і зубів в цілому.

При необхідності використовується рентгенологічне дослідження зубів. Після цього лікар зможе поставити діагноз і скласти план лікування. І нехай це стане першою сходинкою до здорових зубів і сяючої усмішки. Переконайтеся в цьому, скориставшись нашими послугами!

Рентген

Рентгенологічне обстеження зубів - це дуже ефективний спосіб діагностування стоматологічних захворювань. Дентальний (зубний) знімок дозволяє виявити прихований карієс, визначити, наскільки глибоко вражені тверді тканини зуба, вчасно помітити запалення в періодонті, тріщини і переломи зубів, проконтролювати якість обтурації (заповнення) кореневих каналів після їх лікування, виявити край пломб, які нависають, і т.п .

Сучасна стоматологія неможлива без рентгенівських знімків - вони роблять лікування зубів якісним і надійним.

Пломби хімічного твердіння

Пломби хімічного твердіння («хімічні» пломби) тверднуть в результаті хімічної реакції компонентів, які змішують безпосередньо перед установкою пломби.

Класичний склоіономерний цемент (хімічного твердіння) являє собою систему «порошок-рідина». Порошок - це алюмофторсилікатне скло з високим вмістом фтору, а рідина - водний розчин поліакрилової кислоти. Після змішування початкова стадія твердіння триває близько 7 хвилин, завершення формування структури настає через 2-3 тижні. Процес може бути прискорений використанням різних добавок. Склоїономерні цементи володіють властивістю пролонгованого виділення фтору, що перешкоджає вторинному карієсу. Крім того, склоїономерні цементи можуть поглинати іони фтору при використанні зубної пасти, яка містить фтор. Сучасні склоїономерні цементи володіють хімічною адгезією (спорідненістю) до твердих тканин зуба і композитних матеріалів, мають гарне крайове прилягання.

Пломби фотополімерного твердіння

Найбільш сучасною методикою при пломбуванні вилікуваних зубів є методика з використанням композитних матеріалів світлового твердіння ( «фотополімерна пломба», «світлова пломба», «гелеопломба»). Це матеріали, в яких під дією ультрафіолетового світла відбувається реакція полімеризації.

Композитні матеріали світлового твердіння мають ряд переваг в порівнянні з матеріалами хімічного твердіння:

- лікар-стоматолог перед твердінням пломби (опроміненням спеціальною ультрафіолетовою лампою) має можливість більш точно відновити форму і рельєф навіть сильно зруйнованого зуба;

- компоненти пломбувального матеріалу світлового твердіння реагують між собою без створення побічних продуктів, що призводить до міцної структури;

- можна підібрати потрібний відтінок і прозорість пломби, домогтися необхідного косметичного ефекту.

Реставрація естетична

Естетична стоматологія - один із напрямів стоматології, за допомогою якого відбувається коригування форми і кольору зубів, а також можливе їх прикраса. Сьогодні даний напрямок є дуже популярним, до нього звертаються люди по всьому світу.

За допомогою естетичної реставрації досягаються такі цілі:

- Виправлення прикусу. Одна з найпопулярніших процедур і одна з найтриваліших. Прикус виправляють за допомогою брекетів. Так як брекети доводиться носити тривалий час, то сьогодні існує безліч різновидів, які практично не помітні, і не доставляють ніякого дискомфорту. Завдяки постійному тиску на зуби через якийсь час прикус виправляється.

- Реставрація зубів (відновлення кольору і форми). Вирішує і функціональні, і естетичні проблеми. Виконується за допомогою бондинга або використовується композит, який відбиває світло. Це не просто пломба, а й відновлення зуба. Доктор підбирає колір, який не відрізняється від кольору інших зубів і створює необхідну форму. Закінчується все шліфуванням і поліруванням, після цього зуб буде не відрізнятися від всіх інших як зовні, так і функціонально.

- Прикраса зубів. Для прикраси використовуються дорогоцінні камені, кристали Сваровскі. У деяких випадках цей метод використовується, щоб приховати темні плями і пошкодження на емалі. В цьому випадку прикраси кріпляться на спеціальний клей, який тримається приблизно півроку при правильному догляді за ротовою порожниною.

- Коронки і мости. Сьогодні для протезування використовуються найсучасніші матеріали, тому замість втраченого або пошкодженого зуба ви отримаєте зуб, який нічим не відрізняється від справжнього.

- Відбілювання зубів. Метод відбілювання вибирається виходячи з переваг клієнта і індивідуальних показань.

- Нарощування зубів. Даний метод дозволяє, як виправити дефекти типу відколів, так і змінити форму зубів.

Штучні матеріали для відновлення зубів сучасні і якісні, завдяки цьому відновлений зуб нічим не буде відрізнятися від справжнього.

Надання невідкладної допомоги

Стоматологічна допомога займає не останнє місце за ступенем невідкладності в багатьох ситуаціях. Ми знаємо, що існує стан, при якому надання стоматологічної допомоги проводиться в екстреному порядку.

Звичайно, є деякі перевірені способи боротьби із зубним болем, але всі ми розуміємо, що вони є тимчасовим заходом, або долікарською допомогою. Кваліфікована стоматологічна допомога, як правило, може бути надана тільки в кабінеті стоматолога. Якщо у вас в щелепно-лицевої ділянці з'явилася гостра біль, потрібно терміново звернутися до фахівця, причому навіть тоді, коли зуби несподівано перестали хворіти. Тимчасово сильний біль можна зняти прийомом знеболюючого препарату, проте необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, щоб не нашкодити організму, якщо є протипоказання. Надання стоматологічної допомоги в деяких випадках може стати навантаженням для організму, тому обов'язково попередьте доктора про наявні хронічні захворювання і можливі алергічні реакції.

Для надання невідкладної стоматологічної допомоги зателефонуйте за номером (044) 453-96-30.

Ендодонтія (лікування зубів)

Ендодонтія є частиною терапевтичної стоматології, яка передбачає маніпуляції лікувального характеру в порожнині зуба, кореневих каналах і прилеглих до них тканинах при захворюваннях пульпи і верхівкового періодонтиту.

Осередки гострого і хронічного запалення в пульпі і періодонті завдають пацієнтові фізичні і моральні незручності, вони можуть служити джерелом розвитку одонтогенних запальних процесів щелепно-лицевої ділянки та шиї, здатні ускладнити перебіг захворювань внутрішніх органів і систем, провокувати розвиток осередкове-обумовлених захворювань. Тому зазначені осередки інфекції вимагають своєчасного, адекватного та ефективного ендодонтичного лікування.

Методи ендодонтичного лікування дозволяють врятувати навіть сильно зруйновані або інфіковані зуби, запобігти ускладненням, що ведуть до втрати зуба, серйозних захворювань м'яких і кісткових тканин.

На лікування потрібно зазвичай від одного до трьох відвідувань. Перш за все стоматолог проводить обстеження зуба (при необхідності з використанням рентгену), щоб визначити, вражена чи пульпа.

Якщо прийнято рішення провести лікування кореневого каналу, лікар через коронку зуба широко розкриває пульпову камеру. Для того, щоб зняти біль, вже до цієї стадії Вам можуть зробити знеболення. Повідомляйте лікаря про будь-які неприємні відчуття, щоб можна було підтримувати необхідний рівень знеболювання.

Видалення хворої пульпи - крок до збереження зуба!

Кореневі канали зуба очищають, розширюють і формують для зручності подальшого пломбування. Для знищення бактерій і попередження інфікування в очищену пульпову камеру і кореневі канали можуть бути внесені лікарські речовини. На час їх дії отвір в коронці зуба може бути закрито тимчасовою пломбою.

При великому інфікуванні пульпи лікар може залишати відкритою порожнину зуба на кілька днів для дренажу (відтоку). Щоб допомогти організму впоратися з інфекцією, яка поширюється за межі зуба, можуть бути призначені антибіотики та інші ліки.

На наступній стадії лікування тимчасову пломбу видаляють. Пульпова камера і кореневі канали заповнюються і пломбуються матеріалами, що не допускають повторне потрапляння бактерій в канал. Для посилення опорної структури пломби в кореневий канал може бути введений металевий штифт.

Зняття зубних відкладень

Зняття зубних відкладень називають професійним чищенням зубів. Ця процедура вже давно стала досить затребуваною в стоматологічній практиці. Стоматологи рекомендують проводити її не рідше двох разів на рік, а при необхідності і частіше. Згодом біля шийок зубів накопичується наліт, який темніє, утворюється зубний камінь.
Якщо ці відкладення залишити без знімання, вони поступово починають проникати під ясна і провокують розвиток пародонтиту. Крім того, зубні відкладення можуть служити причиною виникнення неприємного запаху з рота і неестетичного вигляду зубного ряду. Після їх зняття зуби стають світлішими, а ризик розвитку захворювань значно знижується.
У нашій стоматології ефективно використовуються три методи зняття зубних відкладень.

Ультразвуковий метод.

Ультразвук застосовується в багатьох галузях медицини, в тому числі і в стоматології. Для зняття зубних відкладень використовується ультразвуковий скалер. Його вібруючий кінчик створює коливальні рухи, завдяки яким відбувається відшаровування і видалення зубних відкладень - твердого зубного каменю і м'якого нальоту. Ультразвукова процедура триває приблизно 30 хвилин, в складних випадках може затягнутися до півтори години.
Зняття зубних відкладень таким методом відбувається під анестезією. Після нього спеціальними щітками здійснюється полірування зубів, щоб вони стали більш гладкими і менш схильними до утворення нальоту. Потім зуби покриваються спеціальним лаком з фтором, який буде захищати їх від карієсу і допоможе позбутися від можливої чутливості.

Механічний метод.

Механічний метод вважається найдавнішим, але найболючішим і довгим серед інших. Але його продовжують використовувати сучасні стоматологічні клініки і зараз, оскільки в деяких випадках видалити зубні відкладення іншим способом немає можливості. Так, він дуже ефективний, якщо у пацієнта є підясенні відкладення або виникли парадонтальні кишені через занедбаність і несвоєчасне видалення зубного каменю.

За допомогою спеціальних інструментів стоматолог зіскрібає відкладення з поверхні зубів пацієнта. Іноді для повного зняття необхідно кілька візитів до лікаря. Механічна чистка також відбувається після знеболювання.

Порошково-струменевий метод.

Порошково-струменевий метод полягає у впливі на зубні відкладення за допомогою потужного струменя води і абразивного засобу. Його застосовують для зняття зубного нальоту і освітлення зубів до природного тону емалі. Найбільшу популярність він отримав серед пацієнтів, які курять або люблять чай і каву, через що їхні зуби набувають наліт і стають темними.

Стоматолог на прийомі розповість про те, яким методом зняття зубних відкладень скористатися найкраще у вашому випадку. Їх використовують як окремо, так і в поєднанні один з одним. Після процедури ефект стає помітним моментально. Щоб зберегти його надовго, необхідно ретельно стежити за гігієною ротової порожнини і слідувати рекомендаціям по догляду від свого стоматолога. Він зуміє підібрати відповідні засоби для щоденного чищення зубів, які допоможуть підтримати їх красу і здоров'я.

Ортопедія (протезування зубів)

Стоматологічна ортопедія це протезування, тобто відновлення пошкоджених зубів або їх заміщення на незнімні протези. Протези виготовляються з полімерів, металів, композитів, кераміки.
Стоматологічна ортопедія займає особливе місце в науці про зуби і їх лікування. Зберегти зуб завжди краще, ніж замінити його протезом. Навіть значно пошкоджений зуб, при правильному лікуванні, в стані прослужити своєму власникові ще кілька десятиліть.

Ортопед працює в тісному контакті з іншими фахівцями: зубними техніками, хірургами, ортодонтами. Метою роботи лікарів є не тільки заміщення пошкодженого або втраченого зуба, але і запобігання викривленню зубного ряду, зміщення сусідніх зубів, їх розхитуванню і втраті.

Часткове або повне протезування зубів проводиться тільки після діагностики всього зубного ряду, а також оцінки загального стану пацієнта.

У своїй роботі ми орієнтуємося не тільки на відновлення їх функціональності, але і на їх естетику, зовнішній вигляд. Якісні матеріали в сукупності з сучасними технологіями виготовлення і встановлення протезів, роблять їх абсолютно схожими на натуральні, природні зуби.

Знімні протези

Знімне протезування зубів - одне з найбільш затребуваних напрямів в стоматології. На жаль, навіть сьогодні, коли доступні новітні методики лікування і найбільш просунуті матеріали, у пацієнтів не завжди є можливість встановити імпланти. У таких випадках на допомогу приходять всілякі знімні зубні протези: повні та часткові.
Етапи знімного протезування зубів досить прості. Спочатку фахівець робить рентгенівський знімок, далі знімається зліпок, який потім відправляється в лабораторію. Після того як конструкція готова, а виготовлення знімних зубних протезів займає близько тижня, проводиться примірка. Варто відзначити, що якщо раніше протези робили по примітивним зліпкам, які були не здатні дати техніку повне уявлення про індивідуальні особливості будови зубощелепного апарату пацієнта, то сьогодні, завдяки вдосконаленій технології зняття відбитків з'явилася можливість зробити знімний зубний протез максимально анатомічно правильним, уникнувши тим самим дискомфорту і порушень прикусу у пацієнта, не складає труднощів.

Дитяча стоматологія

Діти - це найпрекрасніше, що є в нашому житті. І коли мова заходить про здоров'я дитини, то хочеться дати своєму малюкові найкраще ... Кожен батько в душі набагато більше переживає, коли дитина знаходиться на прийомі у лікаря, ніж під час свого лікування.

Наші лікарі, які лікують діток, підходять з усією відповідальністю і розумінням до проведених маніпуляцій в кріслі стоматолога. Нам завжди вдається налагодити контакт з дитиною, підібрати той ключик, який допоможе дитині не боятися майбутніх маніпуляцій. Ми рекомендуємо привести діток на ознайомчий прийом, щоб побачити стоматологічне крісло і не злякатися.

У наш час для відновлення молочних зубів є все необхідне - можливо не тільки лікування, але і реставрація. Використання сучасних композитних матеріалів гарантує естетичність і надійність. При лікуванні молочних зубів з застосуванням нових технологій забезпечуються високі результати. Тому діти не відчувають підвищеного занепокоєння, коли батьки приводять їх на профілактичний огляд або лікування. Тому лікар може спокійно робити свою роботу, не завдаючи дискомфорту маленькому пацієнтові.